Вопрос задан 30.09.2026 в 11:25. Предмет Физика. Спрашивает Лис Даня.

Якого діаметра (в см) має бути сталевий стержень гака підйомного крана, розрахованого на піднімання вантажу масою 2,0 т, щоб він забезпечував шестикратний запас міцності? Границя міцності сталі 320 Н/мм².

Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Отвечает Ефимова Екатерина.

Маса вантажу \(m=2{,}0\text{ т}=2000\text{ кг}\). Сила тяжіння:

\[F=mg=2000\cdot9{,}8=19600\text{ Н}\]

Шестикратний запас міцності означає, що площа перерізу має витримувати силу у 6 разів більшу:

\[A=\frac{6F}{\sigma}=\frac{6\cdot19600}{320}=367{,}5\text{ мм}^2\]

Переріз стержня круглий, тому:

\[A=\frac{\pi d^2}{4}\]

Звідси:

\[d=\sqrt{\frac{4A}{\pi}}=\sqrt{\frac{4\cdot367{,}5}{3{,}14}}\approx21{,}6\text{ мм}\]

Переведемо в сантиметри:

\[21{,}6\text{ мм}=2{,}16\text{ см}\]

Відповідь: діаметр стержня має бути приблизно \(2{,}2\text{ см}\).

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос